Fundacja Wigry Pro znajdująca się w Klasztorze Wigierskim dysponuje obecnie ok. 50 miejscami noclegowymi wraz z ofertą kulturalną w pokojach tematycznych 2, 3, 4 – osobowych, mieszczących się w Domu Królewskim i Domu Kanclerskim. Domki, w których niegdyś mieszkali kameduli (górny taras z wieżą zegarową), obecnie są dostępne tylko do zwiedzania.
W budynku Domu Kanclerskim mieszczą się Apartamenty Jana Pawła II, w których mieszkał Ojciec Święty podczas pobytu na Wigrach w 1999 r. oraz pracownia św. Romualda i św. Benedykta. Apartamenty i pracownie są udostępnione do zwiedzania.
KONFERENCJE – Kompleks Wigierski dysponuje dwoma salami konferencyjnymi: • na 140 osób • na 40 osób Oferujemy pełne wyposażenie multimedialne i profesjonalną obsługę.
KRAMIK KAMEDULSKI – Na ternie klasztoru znajduje się Kram Kamedulski, gdzie można zakupić pamiątki z Wigier, dewocjonalia, książki, a także produkty klasztorne.
KAWIARNIA POD WIEŻĄ ZEGAROWĄ – W sezonie letnim od 01 maja do 30 września oferuje kawę, herbatę, lody, napoje, sękacz, ciasta, napoje, również piwa i wina przygotowywane według różnych receptur i przepisów klasztornych. Jest to też miejsce do zorganizowania różnych spotkań okolicznościowych.
REFEKTARZ – Do dyspozycji naszych gości jest Refektarz Domu Królewskiego (dawna restauracja) – czynna codziennie od 12.00 do 20.00, który swoją ciekawą ofertą kulinarnych specjałów regionu, przyciąga gości przez cały rok. Zapraszamy do skorzystania z warsztatów kulinarnych i degustacji specjałów kamedulskich. W sezonie letnim proponujemy przygotowane dania i napoje w Tawernie Wigierskiej – grill, bar na świeżym powietrzu, znajdujący się w przepięknej scenerii Ogrodów Wigierskich.
KOŚCIÓŁ – Dla osób poszukujących spokoju i wyciszenia, którzy potrzebują również duchowego wsparcia, drzwi Kościoła Pokamedulskiego w Wigrach są zawsze otwarte. W kaplicy adoracji (dawny kapitularz zakonny) poczujemy się jak w niebie, gdzie doświadczymy obecności Maryi Niepokalanej wraz z Jezusem Eucharystycznym oraz świętych i błogosławionych (w postaci ponad 30 relikwii)
KRYPTY – W podziemiach kościoła znajdują się katakumby kamedulskie. Widoczne są w nich nisze ze szczątkami zmarłych ojców kamedułów oraz grobowiec pierwszego biskupa wigierskiego Michała Karpowicza. Na jednej ze ścian krypty znajduje się XVIII wieczne malowidło zwane „Tańcem śmierci”