Fundacja Wigry Pro w związku z realizacją projektu ,,Pamiętamy” dofinansowanego ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa” – edycja 2024, serdecznie zaprasza dzieci do Pokamedulskiego Klasztoru w Wigrach do udziału w warsztatach kulinarnych, które są oparte na grupowym trybie nauczania z przygotowywania i pieczenia pizzy. Warsztaty te poprowadzone zostaną przez osobę posiadającą duże doświadczenie oraz kwalifikacje zawodowe i kulinarne.
 
Czas ten to przede wszystkim propagowanie ducha kamedulskiego w trosce o wspólny dom, jakim jest Polska. Spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość i czasy minione pozwolą uświadomić sobie jak cennym darem jest niepodległość, wywalczona przez minione pokolenia. To także wiązało się z siłą walki o przeżycie, a co za tym idzie zapewnieniem walczącym niezbędnych produktów żywnościowych.
 
Żyjąc w czasach współczesnych i mając do dyspozycji wiele różnych możliwości człowiek spoglądając w przeszłość może dopiero sobie uświadomić jak wielki dar otrzymał dzięki staraniom przodków walczących o wolną Ojczyznę. Tożsamość narodowa i patriotyczna są stałym elementem nauczania i formowania postaw u ludzi młodych.
 
Dlatego też serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w powyższych warsztatach  18 maja 2024 r. w Refektarzu Domu Królewskiego w godz. 10.30-12.00.
 
Chęć uczestnictwa w wydarzeniu należy zgłosić do 14 maja 2024 r. do godz. 15.00. Można to uczynić u koordynatora projektu Dariusza Saweliewa pod nr tel. 601 35 11 85 bądź e-mailem: d.saweliew@wigry.pro W związku z ograniczoną liczbą miejsc, liczy się kolejność zgłoszeń.
 
Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne.