Jeśli chcą Państwo spędzić Święta Wielkiej Nocy w przyjemnej rodzinnej atmosferze, z dala od miejskiego zgiełku to Wigierskie Wzgórze jest właśnie tym miejscem, którego szukacie.

Fundacja WIGRY PRO zaprasza do wzięcia udziału w warsztatach kulturalnych – gastronomicznych zakończonych wspólnym świętowaniem Zmartwychwstania Pańskiego.

  • W części warsztatowej zajmiemy się malowaniem pisanek metodą tradycyjną oraz wypiekiem i własnoręcznym zdobieniem bab i mazurków wielkanocnych. Ponadto będą mieli Państwo możliwość skomponowania własnego koszyka wielkanocnego ze święconą, z którym następnie będzie można udać się do kościoła i poświęcić znajdujący się w nim pokarm.
  • Natomiast w niedzielny poranek zachęcamy do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego poprzez uczestnictwo w Mszy św. Rezurekcyjnej. Nie długo potem wspólnie zasiądziemy do śniadania wielkanocnego aby spożyć wcześniej przygotowane święconki. Takie śniadanie jest raz w roku i jest od wieków wpisane w tradycje tego miejsca.
  • Na zakończenie oferujemy możliwość zwiedzenia i zapoznania się z historią całego kompleksu poklasztornego oraz obejrzenia tematycznych pokoi kamedulskich znajdujących się w nowo odrestaurowanym Domu Królewskim.

Więcej informacji pod numerem telefonu: 789 190 068