Zespół Zdążyć przed Północą w programie – “Krajobraz słów”

Zespół “Zdążyć przed Północą” powstał w 2014 roku jako formacja związana z nurtem twórczości poetyckiej i lirycznej. Jest to silny emocjonalnie przekaz muzyki poetycko-folkowej. Dorobe artystyczny grupy to album „Światło”, który ukazał się w październiku 2015 r. oraz płyta “Słowa” mająca swoją oficjalną premierę 21 stycznia 2017 r. Oba wydawnictwa były obszernie prezentowane na antenie Polskiego Radia m. in. w audycji radiowej – Baza Ludzi z Mgły Radia Rzeszów oraz w lokalnych audycjach radiowych – w tym w Radio Malbork.

Na rozpoczęcie kolejnego sezonu koncertowego w styczniu 2018 r. zespół Zdążyć przed Północą zagrał koncert pod patronatem Radia Gdańsk (transmitowany na żywo) w studiu koncertowym im. Janusza Hajduna, inaugurując tym samym nowy sezon koncertowy.

Propozycja zespołu obejmuje spójny i jednolity program artystyczny pt. “Krajobraz słów”. Świetne i mądre teksty traktujące o życiu, będące jego afirmacją, niosą ze sobą pozytywną energię, dzięki temu znakomicie wtapiają się w muzykę która prezentowana jest przez zespół. Twórczość „Zdążyć przed Północą”, skłania do refleksji, może wzruszyć i poruszyć, czego dowodem są liczne komentarze słuchaczy i reakcja publiczności. Repertuar i stylistyka artystycznego przekazu zespołu dotykają spraw uniwersalnych. Dzięki temu twórczość ta skierowana może być do szerokiego grona odbiorców. W prezentowanym programie “Krajobraz słów” prócz autorskich tekstów wykorzystywana jest ponadczasowa poezja Karola Wojtyły.