Serdecznie zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej nowej,
wzbogaconej oferty kulturalno – gastronomicznej wzgórza wigierskiego.

Nasz mistrz kuchni stworzył niepowtarzalny klimat łączący bogate smaki regionu z ascezą klasztornego refektarza. Wyjątkowa w swojej formie specialite de la maison, to farszynki, soczewiaki, owiana wigierską legendą piekielna Sieja, za którą br. Barnaba o mały włos nie zaprzedał duszy diabłu. Tym z Państwa, którzy chcą poczuć, jak smakował zakazany owoc w eremickim świecie, polecamy kawę po kamedulsku z dużym kęsem regionalnego ciasta. Potrawy serwowane są pośród wspaniałej architektury ozdobionej starym kominkiem i naściennymi malowidłami. Za oknami refektorium dostrzegą Państwo kojący obraz przyrody wigierskiej, zieleń drzew i błękit jeziora.

Nasz personel kuchenny organizuje cykliczne spotkania w formie warsztatów kulinarnych. Zapraszamy do udziału, to niepowtarzalna okazja wzbogacenia swojej codziennej rodzinnej kuchni o nowe przepisy. Główną domeną tych warsztatów jest ujawniona przez wielkich mistrzów kuchni tajemnica dobrego smaku: im mniej składników tym smaczniej, najważniejsze są proporcje i sposób przygotowania. Dzięki temu każdy może wynieść z tych spotkań nabytą w ich trakcie umiejętność przygotowania ciekawych, choć prostych potraw. Relacje wideo z tych spotkań dostępne są na naszym kanale na youtube.

Mistrz kuchni zaprasza również na codzienne degustacje przysmaków kuchni wigierskiej. Zapraszamy w godz. 12.00-13.00 do refektarza na prawdziwe „kęsy historii”. Smakowite i bogate w formie dania opisane w XVII i XVIII wiecznych księgach wielkich staropolskich kuchmistrzów przenoszą się na naszą refektoryjną mensę. Kuszą swym zapachem i widokiem pierogi z rybą czy pierogi z kaczką – palce lizać, smacznego!

Każdego dnia w godzinach 15:00-16:00 refektarz Domu Królewskiego zaprasza na herbaty ziołowe, przy których można odpocząć i zapoznać się z duchowym i kulturalnym dziedzictwem tego miejsca. Napary ziołowe to relaks dla duszy i ciała.

Refektarz Domu Królewskiego jest czynny od poniedziałku do niedzieli i zaprasza do smakowania dań kuchni papieskiej, kuchni kamedulskiej i kuchni regionalnej.

GODZINY PRACY REFEKTARZA:

OD STYCZNIA DO LUTEGO – 12:00-16:00
OD MARCA DO KWIETNIA – 12:00-18:00
MAJ – 12:00-20:00
OD CZERWCA DO WRZEŚNIA – 8:30-22:00
OD PAŹDZIERNIKA DO GRUDNIA – 12:00-16:00

REFEKTARZ DOMU KRÓLEWSKIEGO, TAWERNA, KAWIARNIA POD WIEŻĄ


ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY